sobota, 3 grudnia 2016

Yakeen

Reżyseria - Girish Dhamija
Produkcja - Sujit Kumar Singh
Muzyka - Himesh Reshammiya

Nikhil Oberoi - Arjun Rampal
Simar Oberoi - Priyanka Chopra
Tanya - Kim Sharma
Kabir Malhotra - Sudhanshu Pandey
Chamanlal - Saurabh Shukla
Siddharth - Ankur Nayyar


 Yakeen 'Zaufanie' - kryminał, wydany 1 lipca 2005 roku. Film jest inspirowany produkcją hollywood "Okruchy wspomnień". Muszę przyznać że fabuła jest ciekawa i niesamowicie zaskakująca. Kiedy bohaterowie odkrywają prawdę, jest to niemały szok. Przeczytałam kiedyś taką opinię, gdzie ktoś porównał ten moment do końcówki "Don". Czyli taki sam zwrot akcji. Może coś w tym jest, ale i tak nie można tego porównać do "Don".
 Aktorzy byli rewelacyjni. Dla mnie Arjun jest wielkim plusem tego filmu. Zagrał świetnie. Co do Priyanki to odegrała swoją postać bardzo dobrze, znakomicie ukazała obsesje do ukochanego. Kim niestety nie miała dużego pola do popisu, ale i tak zagrała świetnie. Sudhanshu Pandey czyli Kabir, niby zagrał dobrze, ale jakoś bez rewelacji. Myślę że mógł zagrać lepiej.
 Soundtrack taki sobie. Piosenki nie zapadają w pamięć. Jedną z lepszych jest "Tune Mujhko". I jeszcze "Meri Aankhon Mein".


 Na górskiej drodze dochodzi do poważnego wypadku. Simar na szczęście wychodzi z niego bez wielkich obrażeń, jednak jej mąż Nikhil traci pamięć i ma zmasakrowaną twarz. Z pomocą lekarzy odzyskuje dawny wygląd. Simar przez cały czas opiekuje się mężem, stara się przywołać wspólne wspomnienia, jednak na próżno.
 Nikhil wraca z powrotem do pracy, choć nie odnajduje się w niej. Jego życie powoli wraca do normy. 
 Jednak kiedy znajduje swój testament i pozew o rozwód, okazuje się że Simar skrywa wielką tajemnice. Przyjaciółka Tanya przychodzi mu z pomocą. Razem odnajdują wynajętego przed wypadkiem detektywa. To czego się od niego dowiadują, oraz znalezione przez Nikhila dowody to zaledwie mała część przerażającej tajemnicy którą skrywa Simar. Piosenki:

1."Meri Aankhon Mein"
2."Tune Mujhko"
3."Bhoolna Nahin"(I)
4."Bhoolna Nahin"(II)
5."Chehra Tera"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz