sobota, 3 grudnia 2016

Piku

Reżyseria - Shoojit Sircar
Produkcja - N.P. Singh, Ronnie Lahiri, Sneha Rajani
Muzyka - Anupam Roy

Piku - Deepika Padukone
Bhashkor Banerjee - Amitabh Bachchan
Rana Chaudhary - Irfan Khan
Syed Afroz - Jisshu Sengupta
Chhobi Mashi - Moushumi Chatterjee
Nabendu - Aniruddha Roy Chowdhury Piku - komedio - dramat wydany 8 maja 2015 roku. Film nie przypomina takiego typu bollywood. Historia jest z pozoru zwyczajna, a jednak coś w sobie ma, że przyjemnie się ogląda. Mi osobiście film się podobał chociaż czasem niektóre sceny za bardzo się dłużyły. Mimo że Irfan nie pasuje do Deepiki, a Soundtrack nie zachwyca, to film nadrabia dużą dawką humoru i świetnymi postaci Amitabha i Deepiki. 

Obsada bardzo się spisała. Amitabh przebił wszystkich, jego postać rozbawi każdego. Zwłaszcza kłótnie podczas podróży. Deepika jak zawsze zagrała dobrze, tak samo Irfan. Big B i Deepi bardzo dobrze pokazali relacje, między ojcem a córką, które są w zasadzie głównym tematem filmu. Soundtrack mnie nie zachwycił. Nie postarali się, choć niby nie szło dać nie wiadomo jakich piosenek w tym filmie, ale... dla mnie wszystkie, może poza tytułową brzmią niemalże identycznie. Są ładne, ale strasznie podobne. Wydaje mi się że tylko "Piku" jakoś tam się wyróżnia

 Piku jest architektem. Mieszka wraz z ojcem w Delhi. Bhashkor ma pewien wstydliwy problem "z brzuchem", potrzebuje stałej opieki. Piku kocha ojca i zajmuje się nim, a kiedy nie może, robią to zatrudnieni pomocnicy. Jednak Bhashkor z tego względu jest bardzo irytujący, a pracownicy często szybko rezygnują.
Piku nie ma czasu, żeby kogoś poznać. Zainteresowany nią jest  Rana Chaudhary, stały taksówkarz. Piku chce odwiedzić swój rodzinny dom w Kalkucie. Jednak nie może zostawić ojca, a podróż z nim jest nieco kłopotliwa. Na takie kłopoty wpada Rana, który jako jedyny zgadza się zawieść Piku i jej ojca do Kalkuty. Bhashkor jest bardzo nieufny w stosunku do Rany. W czasie podróży nie brakuje kłótni, ani innych problemów. Piosenki:

1."Journey Song"  
2."Bezubaan"
3."Lamhe Guzar Gaye"
4."Teri Meri Baatein"  
5."Piku"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz