czwartek, 7 lipca 2016

BaazigarReżyseria - Abbas - Mustan
Produkcja - Bhawar Jain,Girish Jain
Muzyka - Anu Malik
Ajay Sharma/Vicky Malhotra - Shahrukh Khan
Priya Chopra - Kajol
Seema Chopra - Shilpa Shetty
Madan Chopra - Dalip Tahil
Shobha - Raakhee
inspektor Karan -Siddharth
Babulal - Johnny Lever
Vishwanath Sharma (ojciec Ajaya) - Anant Mahadevan
Vicky Malhotra - Adi Irani


Baazigar "Ryzykant"- to bollywoodzki film akcji i thriller, wydany 12 listopada 1993 roku. Film bardzo ciekawy, choć jak dla mnie troche za dużo w nim brutalności ale gdyby nie grał w nim SRK i Kajol a byliby zastąpieni kimś innym film zrobiłby klape. Bardzo podobała mi się postać Seemy graną przez Shilpe Shetty. Dodawała świeżości w filmie. Mimo że to debiut Shilpy zagrała bardzo dobrze. Duet SRK i Kajol jak zawsze świetny. Chyba nie ma co się o nich rozpisywać. Na pierwszy rzut oka widać chemię między nimi, są nie do zastąpienia. SRK jak zawsze był rewelacyjny, był bardzo wiarygodny. Choć spodziewałam się innej końcówki. Kajol również się spisała.
Piosenki nawet fajne, chociaż nie należą do moich ulubionych. Dwie najlepsze to Kitaben Bahut Si i Baazigar,o Baazigar. Szybko wpadają w uszy i mają naprawdę ładne video.
 Jako dziecko Ajay ma bogatego ojca - Vishwanatha który jest właścicielem dużej firmy. Miał on pracownika który go zdradził i trafił do więzienia. Kiedy wyszedł na wolność zostaje sam z dwoma córkami, gdyż jego żona umarła. Udaje się do swojego byłego szefa którego zdradził o pomoc ponieważ nie ma pracy ani domu. Dostaje on swoją szanse i z powrotem wraca do pracy. Po ciężkiej pracy dostaje on prawa do podejmowania decyzji za swojego szefa, gdy ten wyjeżdża zajmuje jego pozycje i przywłaszcza sobie jego firme. Zbankrutowana rodzina nie ma się z czego utrzymać.
Dorosły Ajay wraca do miasta z planem zemsty na Madanie Choprze, zamierza uderzyć w to co jest dla niego najcenniejsze, w jego dwie córki: Priye i Seeme. Ajay na początku rozkochuje w sobie Seeme. Spotykają się jednak w tajemnicy.


W tym samym czasie do domu wraca młodsza córka Madana - Priya. Ojciec chce aby córki pojechały z nim na jego ostatni wyścig samochodowy do Madrasu. Jednak jedzie z nim tylko Priya. Na miejscu poznają nowego kierowce Vickiego, w którym Priya się zakochuje. Wkrótce jedna z sióstr umiera.Piosenki:
1."Kitaben Bahut Si"
2."Baazigar,o Baazigar"
3."Ae mere hum safar"
4."Chhupana bhi nahin aata"
5."Ye Kaali kaali aankhen"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz