sobota, 25 czerwca 2016

Banaras

Reżyseria - Pankuj Parashar
Produkcja - L C Singh
Muzyka - Himesh Reshammiya, Sameer


Shwetambari ''Shweta'' Nath - Urmila Matondkar
Soham - Ashmit Patel
Babaji - Naseeruddin Shah
Mahendra Nath - Raj Babbar
Gayatri Nath - Dimple Kapadia
inspektor Satpal Shukla - Arif Zakaria
Dr.Gopal Bhattacharya - Akash Khurana
Gunjan Juari - Javed Khan
Banaras: A Mystic Love Story - dramat, wydany 7 kwietnia 2006 roku. Film nie przypadł mi do gustu. Początek jest ciekawy, nawet trochę zabawny. Ogólnie jest dobrze do połowy filmu. Potem film kompletnie się rozpada, ani składu ani ładu. Już nie ciekawi, a strasznie nudzi. Ciężko było mi dotrwać do końca filmu. Na pewno największym plusem jest tu gra aktorska. Uważam że była na bardzo wysokim poziomie, szczególnie u Urmily. Zagrała naprawdę bardzo dobrze. Tak samo jak Dimple.
Soundtrack słaby, są dwie dobre piosenki. Choć uważam że najlepsza jest Rang Daalo. Jest świetna, z resztą uwielbiam piosenki z Holi.


Kobieta znajduje na schodach ku wodzie Gangesu płaczące niemowlę.Dziecko staje się jej synem o imieniu Soham.Chłopiec dorastając buntuje się w szkole ,ponieważ trudno mu pogodzić się z tym że jako ktoś z niższej kasty jest bity przez nauczyciela.Pociesza go jego matka i guru.Uczy on go wiary w Boga,medytacji i uduchowionego śpiewu.Jako dorosły Soham stara się o posade nauczyciela śpiewu na uniwersytecie.Mimo jego wielkiego talentu,decydujący o przyjęciu mają wątpliwości z powodu niskiej kasty.Pomaga mu zauroczona jego śpiewem Shwetambari - studentka studjująca fizyke na uniwesytecie.


Jest ona córką bogatego bramina. Dziewczyna zakochuje się w nim i spotyka się pod pretekstem lekcji muzyki. Tajemnicze spotkania,samotne wyprawy do Sarnath i miłość jaką sobie okazują stają się początkiem pięknej historii miłosnej. Czułość jaką darzą siebie podczas święta holi, budzi oburzenie gdyż Soham przekroczył granice swojej kasty.

Jednak miłość Shwetambari zwycięża i ojciec zgadza się na ślub. Podczas przygotowań do ślubu szczęśliwa Shweta przymierza ślubne sari i pokazuje się ojcu. Nie wie jednak że wkrótce jej szczęście legnie w gruzach. Śmiech Shwetambari zamienia się w pełen bólu krzyk...
Piosenki:
1."Kitna Pyar Kartein Hain "
2."Yeh Hai Shaan Banaras Ki "
3."Rang Daalo "
4."Baajuband Khul Khul Jaaye "
5."Purab Se "Brak komentarzy:

Prześlij komentarz