czwartek, 23 czerwca 2016

Asoka

Reżyseria - Santosh Sivan
Produkcja - Juhi Chawla,Shah Rukh Khan
Scenariusz - Santosh Sivan
Scenografia - Sabu Cyril
Muzyka - Anu Malik,Sandeep ChowtaAsoka/Pawan - Shah Rukh Khan
Kaurwaki - Kareena Kapoor
Arya - Suraj Balaje
Bheema - Rahul Dev
Virat - Danny Dezongba
Devi - Hrishitaa Bhatt
Susima - Ajith Kumar
Vitasoka - MadhuAsoka - dramat historyczny, wydany  26 października 2001 roku. Historia opowiada o losach największego indyjskiego cesarza imperium Maurjów z III w .p.n.e. Asoka to bardzo dobry film. Wciąga od samego początku. Historia jest naprawdę ciekawa i świetnie przedstawiona. Na początku film jest zabawny, ale dopiero później diametralnie się zmienia. Jest też bardzo wzruszający, szczególnie ostatnie sceny. Często wracam do Asoki. Ten film to dla mnie klasyka, która nigdy się nie znudzi. 
Obsada spisała się rewelacyjnie. Czyli głównie Shah Rukh, który był fenomenalny. Najpierw jego postać dawała dużo śmiechu, a później wzbudzała strach i przerażenie. SRK odegrał tę postać idealnie, nie wyobrażam sobie nikogo innego na jego miejscu. Kareena również zagrała świetnie. Z SRK wypadli razem dobrze.

Co do soundtracku, to jest świetny! Mimo że film ma już tyle lat, to do tej pory uwielbiam te piosenki, są naprawdę bardzo dobre. Nie ma ani jednej piosenki która by mi się nie spodobała. Nie umiem wybrać jednej najlepszej. Najbardziej podobają mi się Roshani Se i Raat Ka Nasha. Są wręcz cudowne i bardzo wzruszające. Roshani Se ma też śliczne video. Uwielbiam je.


Król Magadhi jest umierający,a jego synowie toczą walki o tron.Jeden z nich -Susima,chce zabić swojego brata Asoke.Matka księcia zmusza go do ucieczki.Asoka wędrując przedstawia się jako Pawan,gdy dociera do pewnej wioski poznaje piękną księżniczke Kaurwaki i zakochuje się w niej.

Tuż po ślubie Pawan zostaje wezwany przez matke do domu pod pretekstem ciężkiej choroby. Gdy dociera okazuje się że było to tylko kłamstwo, Pawan wraca do wioski. Okazuje się że Kaurwaki nie żyje. Przekonany o jej śmierci Asoka, zamyka się w sobie, gorzknieje i przemienia w okrutnego tyrana.


Piosenki:
1."San Sanana"
2."Aa Tayar Hoja"
3."O Re Kanchi"
4."Roshani Se"
5."Raat Ka Nasha"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz