sobota, 3 grudnia 2016

Mausam

Reżyseria - Pankaj Kapoor
Produkcja - Madhu Mantena, Sheetal Vinod Talwar
Muzyka - Pritam


Harinder Singh "Harry" - Shahid Kapoor
Ayaat Rasool - Sonam Kapoor
Ghulam Rasool - Kamal Chopra
Maharaj Krishnan - Anupam Kher
Fatima - Supriya Pathak
Yasin - Shayan Munshi
Pammo - Maya Mankotia
Profesor Sadprakash Singh - Kamal Tiwari
Rajjo - Aditi Sharma
Katar Mahindar Pral Singh - Herry Tangri
Gulzari - Manoj Pahwa
Ashfaq Hussain - Ankit MohanMausam "Pora"- romans, dramat wydany 16 września 2011 roku. Przepiękna historia miłosna, naprawdę jestem pod wrażeniem. Po raz kolejny szukałam filmu który nie będzie typu byle jakiego romansu, czy komedii romantycznej, ale taki w którym będą ukazane pewne wartości, co skłoni nas do przemyśleń nad pewnymi sprawami. Ostatnim takim filmem przed "Mausam" był właśnie "Hamari Adhuri Kahani". Jako że często wybieram filmy zależnie od humorku :D ostatnio wyszukuje właśnie takie filmy gdzie tematyka jest mi choć odrobinę znajoma :) Dziś znalazłam następny, który wydaje się być także wzruszającą historią i czeka na obejrzenie, więc pewnie niedługo znajdzie się na blogu. Film jest naprawdę wzruszający, przyznam że nie raz potrzebowałam chusteczek, świetnie ukazana historia miłosna na przestrzeni wielu lat, piękna. Dodatkowo śliczny soundtrack, wspaniała gra aktorska i do tego duet Shahid-Sonam który bardzo mi się podobał. Shahid zagrał świetnie, bardzo dobrze pokazał jak jego bohater dojrzewał. Z Sonam oglądałam mało filmów i w tych wcześniejszych nie miała za bardzo pola do popisu, tutaj jednak bardzo podobała mi się jej rola, bardzo dobra aktorka. Reszta obsady również wspaniale się spisała. Anupam Kher jak zawsze zwalał z nóg, scena w której Harry przychodzi do domu Ayaat, a jej wuj(Anupam) i ojciec prześwietlają go od góry do dołu była fenomenalna.

Soundtrack z filmu jest naprawdę śliczny. Więcej w nim wolnych ale za to bardzo ładnych piosenek.


1992. Pendżabczyk Harry mieszka z rodziną w Mallukot. Jest synem profesora. Jednak nie trwoni od zabaw z kolegami i sprawiania sobie kłopotów. Pewnego dnia do Mallukot do wuja oraz ciotki przyjeżdża Ayaat. Dziewczyna jest z Kaszmiru, dlatego dla swojego bezpieczeństwa musi zamieszkać na jakiś czas u krewnych. Kiedy Harry spotyka Ayaat od razu się w niej zakochuje.
 Dziewczyna odwzajemnia jego uczucia. Niestety wkrótce musi wyjechać z wujostwem do Mumbaju. Harry w tym czasie wstępuje do Indyjskiej Armii Lotniczej.
7 lat później. 1999 Ayaat mieszka w Szkocji. Pewnego dnia spotyka tam Harrego, który przebywa tam w sprawach służbowych.


 Ich miłość przetrwała, młodzi spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Wkrótce zaczynają snuć plany o małżeństwie.  Kiedy sprawy związane ze ślubem mają być wreszcie uzgodnione z rodziną Ayaat Harry nie zjawia się. W końcu Ayaat zostaje powiadomiona że Harry został wysłany na wojnę do Indii. 

Piosenki:

1."Aag Lage Uss Aag Ko"
2."Ik Tu Hi Tu Hi"
3."Mallo Malli"
4."Poore Se Zara Sa Kam Hai"  
5."Rabba Main Toh Mar Gaya Oye"
6."Sajh Dhaj Ke"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz